Het eerste voorstel voor verbreding van de snelweg A1 ten noorden van Weesp gaat niet goed samen met de plannen voor een nieuwe woonwijk in diezelfde Bloemendalerpolder. Kan de inpassing niet anders? Een 3D-ontwerp met bewegende beelden overtuigt.

Voor de provincie Noord-Holland hebben we twee alternatieven geschetst voor de inpassing van de A1 in de Bloemendalerpolder ten noorden van Weesp. Doel was om kansen te verkennen om van deze polder een meer aantrekkelijke leefomgeving te maken. Om de discussie over de alternatieven in goede banen te leiden, hebben we naast de verkeerstechnische ontwerpen, voor elke variant een animatiefilm laten maken. De ontwerptekeningen gingen zo veel beter leven. Ook kon de ruimtelijke impact van de drie varianten zo beter worden vergeleken. Alle partijen snapten de (on)mogelijkheden. We zetten ondermeer het beeld stil op een aantal vaste strategische camerapunten. De drie ‘stills’ maakten de verschillen tussen de varianten in één keer duidelijk. Het begrip zorgde voor eenduidige beeldvorming en verbeterde de discussie.

Een aantal factoren waren in het ontwerp van belang. De relatie van de weg ten opzichte van de geplande woonwijk ten zuiden van de A1, de barrièrevorming van de A1 in het open polderlandschap en de ecologische Waterlandtak die bij de Vecht het gebied binnenkomt. In ons alternatieve ontwerpen zorgden we voor een goede landschappelijke inpassing van de A1 door deze (deels) een verdiepte ligging te geven. De barrièrevorming van de A1 doet zo minder afbreuk aan het open polderlandschap. Woonwijk en waterkant van het IJmeer komen met elkaar in verbinding. Daarnaast verschillen de varianten rond de kruising met de Vecht.

Opdrachtgever: Provincie Noord-Holland
Realisatie: 2008

Gebruikte producten

Marco Aarsen

Functie:
landschapsarchitect
Telefoon:
+31(0)570 666 271
mail Marco