In het kader van FileProof heeft de minister van Verkeer en Waterstaat begin 2006 een oproep gedaan aan haar medewerkers om ideeën aan te dragen voor de aanpak van files op korte termijn. Een van deze ideeën had betrekking op het herzien van de openingstijden van bruggen in het hoofdwegennet gedurende de spitsperioden. Het doel is om tot een optimale afstemming te komen tussen de belangen van enerzijds de scheepvaart en van anderzijds het wegverkeer. In het kader van FileProof is per 1 april 2008 het openingsregime van de Ketelbrug (A6) gewijzigd.

De Dienst Verkeer Scheepvaart heeft aan Goudappel Coffeng BV de opdracht gegeven om de effecten van het veranderde openingsregime van de Ketelbrug te evalueren.

Het effect op het wegverkeer is middels het analyseren van camerabeelden van de verkeerssituatie vóór en ná verandering van het openingsregime in kaart gebracht. Camerabeelden zijn opgenomen van werkdagen gedurende drie weken in juni 2007 en 2008. Met behulp van een wachtrijmodel is de besparing van het aantal voertuigverliesuren op jaarbasis berekend.

Om een goed beeld te krijgen van eventuele effecten voor de scheepvaart zijn met meerdere betrokken partijen uit de natte sector gesprekken gevoerd, namelijk met de Bruine Vloot, een brugwachter van de Ketelbrug, de NAUPAR en de jachthaven ‘Ketelhaven’. In deze gesprekken is onder andere ingegaan op de berichtgeving, inspraak en economische gevolgen.

In 2006/2007 heeft Goudappel Coffeng een vergelijkbaar onderzoek uitgevoerd voor de Haringvlietbrug (A29).

Opdrachtgever: Dienst Verkeer en Scheepvaart
Realisatie: 2007 - 2008

Gert Willems

Functie:
hoofd verkeersmanagement
Telefoon:
+31(0)570 666 287
mail Gert